So yeah I make my own butter... What?!
-
DietID_TeamDietitians 10yr Dude really?? Did you use a nickel? -
Mandrinks 10yr Nah. Churned it (or rather had my kitchen aid churn it). $5 for a pound of butter or $3 for heavy cream which turns into a pound of butter and buttermilk! -
DietID_TeamDietitians 10yr Amazing!! As a Girl Scout we made butter hand churning with a Nickel in the cream. Macgiver shit